רכיבה טיפולית בשרון

במהלך הזמן התמחנו ברכיבה ליחידים ולקבוצות וכן רכשנו הכשרה ספציפית ברכיבה טיפולית לילדים ולמבוגרים, תוך מתן מענה ריגשי ופיסי , כל אחד לפי צרכיו האישיים.

הטיפול בבעלי חיים וכמובן בסוסים ופעילות הרכיבה עצמה, נוגעים לכל אחד מאיתנו במקום האישי הפנימי, מחזקים אותנו כיחידים בחברה ומסייעים לנו ליצירת אינטראקציה טובה יותר עם האחר והקבוצה.

הקשר עם הסוס מעצים , מחזק את הביטחון העצמי, מאפשר התמודדות חדשה תוך ויסות ריגשי ותחושתי,

חיזוק פיסי, קואורדינציה, עבודה על שיווי משקל, מוטוריקה גסה, כל אלה מועצמים במפגש עם הסוס.

עם הזמן התמחנו בשעורי רכיבה ליחידים ולקבוצות וכן רכשנו הכשרה ספציפית ברכיבה טיפולית לילדים ולמבוגרים תוך מענה ריגשי ופיסי לכל אחד לפי צרכיו האישיים.

ילדים עם קשיי קשב וריכוז מגלים יותר מוטיבציה לשיתוף פעולה והצלחה במשימות הניתנות להם תוך כדי רכיבה, ילדים היפר אקטיביים מוצאים במרחב הפיסי של החווה ובאנרגיה שבמפגש עם הסוסים אפשרות לבטא את עצמם ולחוש חופשיות והנאה, ילדים עם נכויות שונות מרגישים כמו כל אחד אחר על הסוס,  היכולת של המקום ושל בעלי החיים להכיל כל אחד באשר הוא היא מתגמלת, לא שופטת  ומלכדת ילדים אשר במסגרות אחרות אולי לא היו יכולים לבטא את יכולותיהם ויחודם.

בחוה גישה לנכים ורמפה מיוחדת המסייעת לעליה על הסוס ללא צורך להרים את הרוכב על הידיים ומסייעת לתחושה טובה יותר ושיויונית.

במסגרת הרכיבה הטיפולית יצרנו קשר עם קופות החולים הנותנות את בירכתן ומימונם לפעילות זו.

קופ"ח מכבי - ילד שטופל בהתפתחות הילד זכאי לסל של 30 טיפולים במסגרתו ניתן לפנות  לרכיבה טיפולית עד גיל 10, ילד שאובחן עם בעיות קשב ורכוז זכאי לרכיבה טיפולית עד גיל 12.

יש להוציא טופס 17 מקופת החולים כאשר יש השתתפות עצמית עם הוצאת ההתחייבות.

קופ"ח לאומית - זכאות להשתתפות ב 30 שעורי רכיבה טיפולית , כאשר ההשתתפות ניתנת בהחזר מקופת החולים.

קופ"ח מאוחדת - לחברי הקופה בעלי ביטוח C זכאות להחזרים עבור רכיבה טיפולית.

קופ"ח כללית - זכאות לעד 30 שעורי רכיבה טיפולית לשנה בהשתתפות ההורה, כאשר נדרשת הפניה מרופא לפי הנחיות הקופה: נוירולוג, פסיכולוג קליני/שיקומי/רפואי , אורטופד, פסיכיאטר, רופא התפתחותי, ו/או בהמלצת רופא ראשוני (משפחה/ילדים) + המלצה של מרפא פרה רפואי (מרפא בעיסוק, פיזיוטרפיסט, עובד/ת סוציאלית, מרפא בדיבור).

ביטוחי בריאות אישיים - ביטוחים שונים המכסים עלויות לרכיבה טיפולית.